Boligpriser: Økonomisk til middels høy

Benalmadena består av 3 områder: strandområdet, Arroyo de la Miel og opp fjellsiden ligger gamlebyen Benalmadena Pueblo. Det er en av de større byene på Costa del Sol og navnet kommer opprinnelig fra det arabiske ordet «Ibn-al-Madena» som betyr «barna fra minene».

Benalmadena ligger bare 8 km fra Malagas internasjonale flyplass og det er et ferieparadis som har opprettholdt populariteten over mange år. Fra strendene og marinaen, som har ufattelige 7 millioner besøkende hvert år, finner du et utvalg av praktisk talt alle vannsportaktiviteter og fornøyelser. På marinaen ligger The Sea Life Centre som er en av de største turistattraksjonene med undervannstunellen, touch pools og den forsvunne byen Atlantis.

Benalmadena er også et fantastisk område for shopping, strandliv og festing, og den kjente 24 hours square (24-timers plassen) ligger her.

Det finnes hoteller i alle kategorier, størrelser og rangeringer, noe som gjør dette til et fantastisk feriereisemål.

I Arroyo de la Miel, som i hovedsak er et boligområde, ligger den kjente fornøyelsesparken Tivoli World som i tillegg til tivoli også byr på konserter og annen underholdning langt utover natten. Paloma Park, som ligger 200 meter fra stranden, er en stor park på 200 000 m² og et kjærkomment åpent område for alle i dette tettbebygde området. Her finner du et mangfold av ender, gjess, påfugler, haner, duer, kaniner osv. The Ice Club er den første innendørs skøytebanen i Andalucia hvor du til og med kan ta skøytetimer, og den er åpen året rundt. Arroyo de La Miel har også en togstasjon.

Benalmadena Pueblo ligger 300 meter over havet og har bevart sin opprinnelige sjarm og atmosfære. De smale gatene og hvitvaskede husene er typiske for andalusiske landsbyer. I puebloen ligger Hotel La Fonda – en anerkjent hotellskole med restauranter åpne for allmenheten. Her kan du prøve fantastisk kokekunst fra kommende kokker samt nyte den flotte utsikten over kysten. De fleste boligene i Benalmadena Pueblo er leiligheter eller rekkehus.

Torremar: En eldre urbanisasjon bestående hovedsakelig av små hus og villaer på små landstykker.

La Capellania: Ettertraktet villaområde mellom El Higueron og kysten. Området består i hovedsak av villaer hvorav mange har en fantastisk utsikt over kysten.

La Reserva del Higueron: Et nyere boligområde bestående av leiligheter og rekkehus, tomannsboliger og frittliggende villaer. Her finnes et stort utvalg av sportsfasiliteter, inkludert innendørs, oppvarmet basseng med spa-fasiliteter, 2 tennisbaner med tennisskole, 11 paddlebaner som stadig besøkes av topprangerte spillere osv.

Torremuelle: Etablert boligområde nærmere stranden. De fleste boligene til salgs her er eldre villaer, hvorav mange har flott havutsikt. I Torremuelle ligger også The English International School og området har også en togstasjon med forbindelse mellom Malaga og Fuengirola.

Landmerker: Buddhist Stupa Benalmadena, Tivoli World Amusement Park, Sea Life Aquarium Benalmadena, Paloma Park, Puerto Marina

Golfbaner: Benalmadena Golf.

Vi selger boliger kun i områdene Benalmadena Pueblo, El Higueron, Torremar, La Capellania, Torremuelle
Contact Us on WhatsApp